همیارآنلاین

تاریخ برگزاری و نحوه نام نویسی در اولین آزمون تلک آلمانی (TELC) سال 1397


  با توجه به هماهنگی‌های بعمل آمده مقرر گردیده برای اولین بار در جمهوری اسلامی ایران آزمون تلک (TELC) که یک آزمون تعیین سطح به زبان آلمانی بوده و در کشور آلمان، سراسر اروپا و جهان نیز برگزار می شود، توسط سازمان سنجش آموزش کشور و در سطح A2 برگزار گردد. 

مدرک و گواهی حاوی نتیجه آزمون، توسط موسسه تلک و دانشگاه  FHM در آلمان صادر خواهد شد که این گواهی به عنوان دانش پایه برای اخذ پذیرش و ادامه تحصیل و کار در دانشگاه های آلمانی زبان اروپا به خصوص برای دوره های پیش آمادگی PSP برای پنج گروه هدف به شرح ذیل کاربرد دارد.  مدرک آزمون تلک (TELC) معادل مدرک آزمون گوته و مورد تایید سفارت آلمان در تهران (ویزا) و برای پذیرش و ادامه تحصیل در دانشگاه های آلمانی زبان سراسر اروپا کاربرد دارد، علاوه برآن مورد قبول همه شرکت ها و مراکز دولتی جهت پذیرش کار و مهاجرت می باشد.

دوره PSP یک دوره پیش آمادگی شامل ٦٥ درصد زبان آلمانی تخصصی و ٣٥ درصد موضوعات فرهنگی و تخصصی ادغام در محیط کاری و فرهنگی آلمان برای پنج گروه هدف می باشد:

1- دیپلمه هایی که قصد معادل سازی مدرک دیپلم ایرانی خود به دیپلم آلمانی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در همه دانشگاه های آلمانی را دارند، که خود سه گرایش دارد:

1-1- دیپلمه هایی که می خواهند در رشته های مهندسی ادامه تحصیل دهند، (PSP technic).

2-1- دیپلمه هایی که می خواهند رشته های علوم انسانی بخوانند، ( PSP business) .

3-1- دیپلمه هایی که قصد ادامه تحصیل در رشته های علوم پزشکی را دارند، ( PSP medicine).

٢- افرادی که با مدرک کارشناسی می خواهند وارد کارشناسی ارشد شوند، (در رشته دلخواه).

٣- افرادی که با مدرک کارشناسی ارشد می خواهند وارد دوره دکتری به زبان آلمانی شوند.

٤- پزشکان و یا افرادی که با مدرک دکتری قصد ادامه تحصیل و اخذ تخصص یا اینکه برای اقدام برای یافتن کار در بیمارستان و غیره دارند که علاوه بر دوره PSP  تأیید دانش علوم پزشکی انان نیز انجام خواهد شد.

٥ - کلیه صاحبان مشاغل و افراد دارای مهارت ، فارغ از اینکه چه رشته ای تحصیل کرده اند، که علاوه بر آموزش زبان و فرهنگ آلمانی می توانند نحوه تهیه رزومه و مصاحبه و یافتن شغل در بازار آلمان را آموزش ببینند،(PSP Professional).

همه این گروه ها برای اخذ ویزا و ورود به دوره هایPSP  در دانشگاه FHM نیاز به مدرک A2 زبان تلک از این سازمان دارند.

 ساختار و مواد آزمون تلک (TELC):

1 – آزمون تلک شامل چهار بخش به شرح ذیل می باشد:

بخش Listening (شنیداری، پاسخ بصورت نوشتاری) 

بخش Reading (پاسخ بصورت نوشتاری)

بخش Writing (پاسخ بصورت نوشتاری)

بخش Speaking (گفتاری) – (ارزیابی توسط اساتید تایید شده سازمان سنجش آموزش کشور صورت می‌گیرد)

2 – آزمون تلک بصورت کاغذی (Paper) می باشد، به  گونه ای که پاسخ همه سوالات توسط داوطلب در دفترچه آزمون درج می-شود.

تاریخ ثبت‌نام‌:

ثبت‌نام برای آزمون تلک (TELC) از روز یکشنبه  مورخ 97/03/20 آغاز و در روز سه شنبه مورخ 97/03/22 پایان می‌پذیرد. لازم به تاکید است که ثبت‌نام منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org انجام خواهد پذیرفت. 

با توجه به اینکه پرداخت هزینه نام‌نویسی به صورت اینترنتی انجام می‌شود، داوطلبان لازم است با استفاده از کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال است، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی مذکور و پرداخت مبلغ نه میلیون وسیصدوده هزارریال (9.310.000 ریال) (معادل 189 یورو) همزمان با انجام ثبت‌نام به عنوان وجه ثبت نام اقدام نمایند. 

ضمناً لازم به تاکید است ظرفیت ثبت نام برای هر دوره برگزاری آزمون فعلاً 25 نفر می باشد.

محل برگزاری و برنامه زمانی اولین آزمون تلک (TELC  ):

1- روز سه‌شنبه مورخ  97/03/29 (هجری شمسی) برابر با 19/JUN/2018 (میلادی) آزمون کتبی شامل: Listening، Reading و  Writingدر سالن (IBT) سازمان سنجش آموزش کشور.

2- روز چهارشنبه مورخ  97/03/30 (هجری شمسی) برابر با 20/JUN/2018 (میلادی) آزمون Speaking (گفتاری) در طبقه هشتم سازمان سنجش آموزش کشور.

آدرس محل برگزاری آزمون: تهران خیابان کریم خان زند، بین خیابان های استادنجات الهی و سپهبد قرنی، پلاک204، سازمان سنجش آموزش کشور

ساعت و زمان شروع آزمون به نحو مقتضی به داوطلبان اطلاع‌رسانی خواهد شد. 

 

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)